MATERACE REGENERACYJNE

Tri4 – materace regeneracyjne dla aktywnych
Triathlon tylko pozornie zamyka się w trzech dyscyplinach. Oprócz pływania, kolarstwa i biegania, czas końcowy obejmuje przecież także zmianę stroju i sprzętu sportowego, a w ocenie naszych specjalistów, kiedy po ukończeniu zawodów triathlonowych udasz się do domu, rozpoczyna się czwarty, ważny etap – regeneracja. Nie tylko trening wpływa na naszą formę i osiągane wyniki sportowe. Istotnym elementem jest regeneracja, czyli umożliwienie mięśniom odpoczynku niezbędnego do utrzymania dobrego stanu zdrowia i zdobywania kolejnych rekordów. Specjalnie z myślą o sportowcach stworzyliśmy linię produktów wspomagających proces odzyskiwania sił po intensywnym wysiłku, czyli materace regeneracyjne. Nasze wieloletnie doświadczenie, wsparte najnowszymi technologiami, pozwoliło nam zaprojektować materace przeznaczone do nadzwyczajnych, osobliwych zastosowań. Odpowiednie połączenie sprężyn Punktoflex, pianki LXI, lateksu i specjalistycznych tkanin uwypukliło najlepsze cechy tych materiałów i dało w efekcie produkt mogący sprostać najbardziej wyrafinowanym potrzebom użytkowników.

Od ponad 20 lat systematycznie zdobywam doświadczenia praktyczne i teoretyczne w dziedzinie fizjoterapii oraz osteopatii. Pozwala mi to wskazać na czynniki, które mają największy wpływ na kondycję i stan zdrowia naszego organizmu. Jednym z nich, możliwe, że jednym z najważniejszych, jest solidny, regenerujący siły sen, odbywający się w odpowiednich, komfortowych warunkach. Odpowiednich, czyli takich, które zagwarantują odpoczynek tkankom miękkim (mięśniom, powięziom), układowi kostnemu, nerwowemu czy krążenia. Dotyczy to zarówno osoby zdrowej, jak i będącej w trakcie rehabilitacji, czy w trakcie powrotu do zdrowia. Podstawowe znaczenie ma tu materac, na którym się śpi – musi on zapewnić odpowiednie podparcie leżącego, aby nie dopuścić do niepotrzebnego napięcia/naprężenia tkanek – mięśni, struktur łącznotkankowych, elementów dyskowych kręgosłupa. Powinien także umożliwić optymalną cyrkulację powietrza, aby skóra swobodnie oddychała. Należy przy tym pamiętać, że nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania – odpowiedni materac trzeba dobierać indywidualnie, tak, jak terapię/lekarstwo dobiera się odpowiednio do dysfunkcji/choroby.

– DYPLOMOWANY OSTEOPATA FIZJOTERAPEUTA DR HAB. SŁAWOMIR MARSZAŁEK D.O.

Wreszcie ktoś się zainteresował nie tylko tym, co robimy podczas treningu, ale też jak poprzez regenerację wspomóc nasze możliwości. Szczególnie wśród starszych, aktywnych osób nie wolno zapominać o odpowiednim przygotowaniu do wysiłku. Pamiętajmy, że prawidłowe odżywianie i sen najlepiej nas regenerują. Z mojego doświadczenia polecam materac z wkładem lateksowym TALALAY, który poprzez swoje właściwości idealnie dopasowuje się do ciała, stwarzając optymalne warunki regeneracyjne. W mojej zawodniczej karierze, bardzo często spałem w najlepszych hotelach, które zachwalały wygodę swoich łóżek. Dziś, śpiąc już od dłuższego czasu na wysokiej klasy materacu, czuję jak ważny jest to element nocnego odpoczynkunapięcia/naprężenia tkanek – mięśni, struktur łącznotkankowych, elementów dyskowych kręgosłupa. Powinien także umożliwić optymalną cyrkulację powietrza, aby skóra swobodnie oddychała. Należy przy tym pamiętać, że nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania – odpowiedni materac trzeba dobierać indywidualnie, tak, jak terapię/lekarstwo dobiera się odpowiednio do dysfunkcji/choroby.

– OLIMPIJCZYK-MARATOŃCZYK Z ATEN, JEDEN Z CZOŁOWYCH NIEGDYŚ ZAWODNIKÓW ŚCIGAJĄCYCH SIĘ NA ULICACH CAŁEGO ŚWIATA. MICHAŁ BARTOSZAK

Myślę że materac jest bardzo ważnym elementem, nie tylko w życiu sportowca, ale każdego człowieka. Będąc dwudziestolatkiem, może nie przywiązywałem do tego takiej wagi, ale irytowała mnie zawsze każda noc, gdy w hotelu miałem gorsze warunki do wypoczynku i spania. A dobrze przespana noc była podstawą mojej kondycji wpływającej na wyniki całej ekipy. Cieszę się że mogę potwierdzić z własnego doświadczenia jakość materacy z M&K FOAM, która ma wpływ na zdrowie, nie tylko sportowców zawodowych.

– MISTRZ POLSKI W KOLARSTWIE SZOSOWYM W WYŚCIGU ZE STARTU WSPÓLNEGO, MISTRZ POLSKI W JEŹDZIE DRUŻYNOWEJ NA CZAS, START W TOUR DE FRANCE 2009R. MARCIN SAPA