Zainspirowany naturą, odżywczy zdrowy sen

Przekształcanie prezentu matki natury w najbardziej naturalny materiał w materacach, nakładkach na materac i poduszkach.

Naszą misją jest dostarczenie wszystkim klientom tego, co niezbędne, by móc zdrowo wypocząć. Dlatego produkujemy najwyższej jakości materace z naturalnego lateksu, zapewniając w ten sposób optymalne warunki do snu. Wkład lateksowy Talalay powstał jako efekt doświadczeń zebranych w ponad pięćdziesięcioletniej produkcji lateksu. Nasza pasja, wraz z unikalną metodą Talalay, tworzą wnętrze doskonałego, naturalnego materaca lateksowego Talalay.
 
Materace Talalay są wykonane z materiału pochodzenia naturalnego, który stanowi doskonały komponent do produkcji materacy. W Europie jest używany od dziesięcioleci. Vita Talalay to najdłużej istniejąca marka pianki lateksowej Talalay. Twórcą jej był Joseph Talalay. Masowa produkcja została uruchomiona w 1961 r.
Lateks jest wytwarzany z soku tropikalnego „drzewa kauczukowego” (Hevea Brasiliensis). W tradycyjnej metodzie z soku lateksowego ubija się pianę, wlewa się ją do formy, przykrywa i poddaje działaniu gorącej pary wodnej.
Talalay to nowsza metoda przygotowania lateksu, która dodaje dwa dodatkowe kroki do procesu. Lateks jest ubijany na piankę, wtryskiwany do formy aluminiowej o specjalnej budowie, która następnie uszczelniana jest próżniowo. Formę lateksową zamraża się błyskawicznie do temperatury -30oC, co utrwala kulisty kształt pęcherzyków. Pęcherzyki jednocześnie pozostają częściowo otwarte, tworząc między sobą korytarze dla lepszego przepływu powietrza. Piankę lateksową wulkanizuje się następnie w temp. 115oC w celu utwardzenia. Na tym etapie utrwalany zostaje ostatecznie kształt lateksu Talalay. Wszystkie etapy i zabiegi produkcyjne prowadzą do otrzymania doskonałego wkładu lateksowego, łączącego w sobie wiele zalet ważnych dla zdrowego snu.

Od nasiona kauczukowca po gotowy produkt

Zdrowy i komfortowy sen jest bliżej niż myślisz 

Pamiętaj, że w łóżku spędzasz 1/3 życia

talalay 1
talalay 2
talalay 3
talalay 4
Chłód latem, ciepło zimą

Materace Talalay dzięki rewelacyjnej przepuszczalności powietrza zapewniają optymalne warunki termoregulacji.

Zdrowie dla ciała i duszy

Materace wykonane w technologi Talalay są odporne na grzyby, bakterie czy roztocza. 

Ergonomiczne wsparcie

Idealne dopasowanie do ciała przewyższające nawet pianki termoelastyczne.

Ponad 60 lat doświadczenia

Vita Talalay to technolgia, która powstała w 1961r. co zobowiązuje do najwyższej jakości.

 
 
Talalay Natural 100% – materac idealny dla każdego

Nasi eksperci, poszukujący idealnych rozwiązań w dziedzinie snu i wypoczynku, odkryli niezwykłe właściwości naturalnego lateksu i zastosowali go w najlepszych produktach M&K foam. Natural Talalay produkowany jest na bazie naturalnego mleczka kauczukowego, które pozyskiwane jest z drzewa hevea brasiliensis. Lateks ten pozbawiony jest niepożądanego zapachu i sztucznych wypełniaczy, nie zawiera petrochemikaliów znanych z negatywnego wpływu na jakość snu i zdrowie. Dzięki nowoczesnej technologii produkcji, lateks ten charakteryzuje się jednolitą, zwartą strukturą, zapewniającą optymalną cyrkulację powietrza.

Dlatego, jeśli zależy Ci na materacu, który składa się wyłącznie z naturalnego lateksu i nie zawiera sztucznych domieszek, to Natural Talalay będzie wyborem idealnym. Produkt ten został uznany przez specjalistów za najzdrowszy i najbardziej komfortowy materiał, przyjazny środowisku.

talalay embrace
Talalay Intuition Blue – materac pełen pozytywnej energii

Talalay Intuition to nowatorski produkt Talalay powstały z połączenia zależnych od siebie czynników: wieloletniego doświadczenia i wiedzy popartej licznymi badaniami. Analizy i teksty wsparły powstanie materaca, który łączy w sobie najwyższą jakość z technologią magazynowania energii cieplnej. Intuition nazywamy najinteligentniejszym produktem Talalay, ponieważ znacząco przyczynia się do poprawy jakości snu. Uzyskana równowaga cieplna w połączeniu z właściwościami Talalay sprawia, że po dobrze przespanej nocy czujemy się wypoczęci. A satysfakcjonujący poranek jest nadzieją na udany dzień.

Regulacja ciepła

Unikalna struktura charakteryzująca się otwartymi komórkami zapewnia wygodę oraz doskonałą wentylację. Wpływ na jakość snu ma wiele czynników: czyste powietrze, wentylacja oraz stała temperatura pomieszczenia. Potrzeby te zaspokaja materac Intuition, który rozwiązuje problem wahań temperatury: kiedy następuje jej obniżenie lub zwiększenie, produkt odpowiednio oddaje lub pobiera energię. Dzięki takiej technologii użytkownicy nie będą mieli problemu z nadmierną potliwością.

Technologia

Technologia Intuition jest połączeniem procesu Vita Talalay oraz techniki TES – Thermal Energy Storage, czyli magazynowania energii cieplnej. Efektem tego powiązania jest PCM – Phase Changing Material. Technologia ta zawarta jest w materiale, który czerpie korzyści ze zmian stanu skupienia (stały i ciekły), przyjmując lub oddając przy tym energię. Zmagazynowany nadmiar ciepła jest w razie potrzeby oddawany.

talalay blue
 
 
Talalay Embrace

Talalay Embrace posiada doskonałą elastyczność lateksu, unikalną strukturę o otwartych komórkach, a tym samym zapewnia wentylację, miękkość i trwałość.

Embrace łączy zalety Talalay z właściwościami visco-elastycznej pianki. Oznacza to, że materac Talalay delikatnie podąża za kształtem ciała i oferuje wyjątkowe właściwości regulujące temperaturę. Reaguje na nacisk i ciepło, delikatnie amortyzując ciało. Kładąc się na materacu Embrace mamy poczucie przyjemnego i delikatnego zapadania się. Odczucia towarzyszące wypoczynkowi na tym materacu możemy porównać do tej cudownej, kiedy na pograniczu snu i jawy odnajdujemy wytchnienie od całodzienej aktywności.

talalay embrace

certyfikaty

Cradle to Cradle to koncepcja projektowa inspirowana naturą, w której produkty tworzone są zgodnie z zasadami idealnej gospodarki obiegowej.

Certyfiat ID 0815-33280-001

Pieczęć Rainforest Alliance Certyfied przyznawana jest gospodarstwom, lasom i firmom, które spełniają rygorystyczne normy środowiskowe i społeczne.

Znak Forest Stewardship Council (FSC) oznacza, że produkty pochodzą, z odpowiednio zarządzanych lasów.